Чому буде складніше отримати кредит онлайн у Києві?

Банківська система в Україні поступово рухається до того, щоб знизити вимоги до середнього і малого бізнесу, але посилити їх до населення і великих гравців фінансового ринку. Це не могло не відбитися і на споживчих кредитах. Деякі посилення вимог до позичальників були помічені ще в кінці минулого року, а з весни 2019 Нацбанк приймає постанови, які безпосередньо стосуються змін у нормативно-правових актах, зокрема, кредитних ризиків. Більшість з них стануть обов’язковими для виконання з 1 грудня 2019 року.

Основні зміни системи кредитування

Найбільш помітні нововведення стосуються проблемних позичальників. Скоро вони зможуть отримати кредит в Києві онлайн тільки в мікрофінансових організаціях. Національний банк України зобов’язує критичніше розглядати ризики неповернення позики, брати до уваги не тільки кредитну історію, але і дані з Кредитного реєстру НБУ. Сьогодні кредитні ризики оцінюються по 10 класах, куди входить оцінка:

  • фінансових можливостей позичальника;
  • наявності заставного майна та його вартості;
  • сімейного і соціального статусу.

Але раніше дані кредитного реєстру розглядалися банками лише для спірних клієнтів або за власним розсудом. Тепер же вони безпосередньо будуть впливати на рішення видавати позичальнику кредит чи ні. А якщо в Кредитному реєстрі НБУ буде надана негативна інформація про потенційного клієнта, фінансові організації зобов’язані будуть розглядати його за найгіршим класом боржника. При недотриманні цієї постанови банк можуть звинуватити в ризиковій діяльності, оштрафувати і навіть позбавити ліцензії. На практиці це означає, що не варто розраховувати на банківський позику, якщо у вас були прострочення за кредитами онлайн в минулому, навіть якщо зараз фінансова ситуація стабільна.

З чим пов’язане посилення вимог?

Перегляд умов кредитування безпосередньо пов’язаний з кількістю непрацюючих або проблемних кредитів, виданих українськими банками. За даними середини 2017 року частка проблемних кредитів в Україні склала 58%! Це чи не найвищий показник у світі, при чому не тільки на даний момент, але й за всю історію подібних спостережень. Додаткову проблему становить те, що кількість прострочених позик на 90 і більше днів становить 80%. А за статистикою ймовірність виконання боргових зобов’язань за настільки простроченим договорами дуже низька.

Що робити, якщо ваших балів не досить, щоб стати позичальником банку? 

Згідно з оновленими нормативно-правовими документами, розраховувати на лояльність банків може не багато потенційних клієнтів. Але у більшості все ж є можливість отримати фінансову підтримку у складній ситуації. За останні роки у Києві та інших містах України стрімко розвивається сфера мікрокредитування. Мікрофінансові організації видають кредит онлайн на картку без перевірки кредитної історії, довідок про доходи, надання додаткових документів, які підтверджують платоспроможність позичальника. Серед інших позитивних моментів співпраці з ними:

  • оперативне оформлення договору – заявки перевіряються в автоматичному режимі;
  • схваленим позичальникам гроші зараховуються за лічені хвилини;
  • цілодобова робота онлайн-представництв;
  • мінімальний пакет документів – паспорт та ідентифікаційний код.

Примітно, що мікрофінансові організації співпрацюють навіть з такими категоріями населення як студенти, безробітні, пенсіонери. Багато хто навіть вважає, що МФО видають кредит онлайн без відмови. Але насправді це не зовсім так, просто для схвалення заявки тут потрібно набагато менше балів, ніж у банку. Крім того, умови МФО не позбавлені і своїх недоліків: обмежені 30 днями періоду кредитування, відносно невеликі максимальні суми, вищі відсотки, ніж в банках. Зате це практично гарантовані гроші, які можуть виручити в складних життєвих обставинах.

Не виключено, що з жорсткістю вимог до банківських позичальників будуть переглянуті і умови мікрокредитування. Але до 1 грудня 2019 року у вас є можливість скористатися онлайн позикою і отримати гроші на карту без збору довгого переліку документів і пильного розгляду вашого фінансового потенціалу співробітниками банківського кредитного відділу.

Позначки:, , ,

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *